אולמות אבירים

שוברים מאגר מידע
האתר לאירוע המושלם מבית צופית אירועים
23.01.2022 אירועים
עיסקיים יום כיף כנסים אירועים: פרטיים בר מצווה מקומות לשבת חתן


אולמות אבירים
טלפון: 04-9956700 פקס: 04-9919418 כתובת:ויצמן 1, עכו 24110 ,עכו
אולמות אבירים - עכו העתיקה 

המצודה ההוספיטלרית - המצודה בנוייה מארבעה אגפים סביב חצר פתוחה. האגף הצפוני נבנה על תוואי חומת העיר מצפון, כך שהמצודה משתלבת בהגנה על חומות עכו והשער הראשי מצפון. 
אגף זה מורכב מתשעה אולמות צרים וארוכים: אולמות 1-6 שימשו כמחסנים, אולמות 7-8 כמאגר מים גדול שאליו מתנקזים מי גשמים מגגות המצודה ואולם 9 שימש כמעבר לחצר המרכזית מצפון. באגף המזרחי נבנה אולם רחב ידיים, שמידותיו 35X40 מטר. לאולם המקורה בקמרונות צולבים הנישאים על גבי אומנות מרובעות, פתחים שפנו לצפון וחלונות רחבים שפנו למערב ודרום. בעבר שימש כאולם כינוסים וטקסים לאבירי המסדר. 
באגף הדרומי נחשף אולם מפואר הבנוי תקרת קמרונות צולבים, הנישאים על שלוש אומנות עגולות בעלות קוטר גדול במיוחד. האולם מפואר ובעל עיטורים בבסיסי הצלעות התומכות את התקרה. 

שני פתחים פונים לחצר המרכזית: דלת נפתחת לכיוון מזרח וחלונות רחבים לכיוון דרום. נראה כי אולם זה שימש כחדר האוכל של המסדר. בסמוך קיים אולם נוסף, אף הוא באגף הדרומי. אולם זה טרם נחשף, אך ניתן להניח כי שימש כמטבח. האגף המערבי נבנה בשתי קומות ושימש למגורי הלוחמים. בחלקו הצפוני של אגף זה התגלו חדרי שירותים ציבוריים, הבנויים אף הם בשתי קומות, שבכל אחת מהן כ30- תאי שירותים. 
התאים התנקזו באמצעות מרזבים שבקירות לחדר מאסף תת-קרקעי, אשר התנקז לתעלת ביוב עירונית ראשית. אגף המגורים המערבי ואגף חדר האוכל הדרומי בנויים בסגנון גותי מפואר בשונה משאר האגפים, ולכן נראה כי נבנו מאוחר יותר.
תנאי שימוש  |  אירועים כתבות